Igen, fogd be! A szádat meg az orrodat – védőmaszkkal. Én is ezt teszem.
Állok a Lidl előtt bevetésre készen: védőmaszk, latex kesztyű, zsebemben fertőtlenítő. Szerencsére kevesen vannak.
A polcok most már sokkal jobban feltöltve, mint egy hónappal ezelőtt. Bemagoltam a listát, hogy ne kelljen bent elővennem a mobilomat, mert ott is landolhatnak a kis rohadékok.
Bal kezemen kesztyű, azzal tolom a bevásárlókocsit, a jobbal pakolom a cuccot.
A sajtokkal már végeztem, amikor a jobb orrcimpám elkezd viszketni. Belülről. Semmi gond, a jobb kisujjamat bedugom a maszk alá, és a körmömmel egy pillanat alatt megvakarom. Elment az eszed? Ne érintsd meg az arcodat, hányszor kell elmondani? Oké, akkor inkább nem.
A joghurtoknál hirtelen hangya kerül a maszk alá, fogalmam sincs, hogy honnan. És csak ott ül, biztos jól érzi magát. A fenébe! Lehet, hogy nem is hangya, minden esetre nagyon viszket. A vállammal dörzsölgetem az arcomat a maszkon keresztül, rángatózom mint egy idióta. Őrület!
Ez meg mi most? Valami belement a szemembe! Pislogok, hogy kitisztuljon a látásom, véletlenül majdnem lepofozok egy fél polcnyi szardíniát. Aztán ez is elmúlik magától, látok megint rendesen. Minden oké…
Utálom az egészet, a maszkot, a kesztyűt, a fertőtlenítőt. Elegem van.
Kint kihámozom magam a kesztyűkből, dobom ki, az alkoholos törlőkendővel hosszan végigmegyek a kézfejemen, az ujjaimon egyenként.
És délután olvasok egy cikket arról, hogy felesleges, sőt káros a kesztyű. Nem valami kamu oldalon, hanem a Deutsche Welle, a német közszolgálati média weboldalán:
„Az eldobható vinyl, latex és nitril kesztyűk a sterilitás érzetét adják, de ez becsapós. A legtöbb ember jobban tenné, ha bevásárláskor eldobható kesztyűben sem érne az arcához, bár ez gyakran megtörténhet véletlenül is.”
Sőt, sőt!, mondják megint csak a nálam okosabbak, a kesztyűben izzad a kezed, és a vírusok meg a baktériumok pont ilyen meleg, nyirkos környezetben szeretnek lebzselni (amúgy én is, de azt tengerpartnak hívják).
Ez azért van, mondják a szakértők, mert az egészségügyi kesztyűk porózusak, nem szigetelnek eléggé, a vírus probléma nélkül átjut rajtuk a kezünkre. Akkor miért hordják a sebészek például műtét alatt, vagy a fogorvos, mikor éppen gyökérkezel, kérdem én. Erre az a válasz, hogy őket a kesztyű nem a vírustól védi, hanem ha vérrel és egyéb testnedvekkel van dolguk, akkor a fertőzéstől.
Még azt is hozzáteszik, hogy mikor leveszed az izzadó kezedről a kesztyűt (ha ezután is jó ötletnek tartod a viselését), azonnal fertőtlenítsd a kezed, vagy alaposan mosd meg szapannal. Ja, és ne hagyd a bevásárlókocsiban és ne dobd földre használat után. Hülyeségnek hangzik? Nézz utána, én is csak olvastam, nem értek hozzá.
Moss sokat kezet, és házon kívül próbáld nem piszkálni az orrod, szemed, szád, arcod, viselj maszkot. És akkor minden rendben lesz, ígérem.
Barátsággal,
Gábor
Ha szívesen olvasod a napi üzeneteimet, küldd el barátaidnak, ismerőseidnek, hátha nekik is segít a bezártságban, vagy szólj nekik, hogy itt, a magazinban is elolvashatják, sőt megtalálják a korábbiakat is.
U.i.: Mi itthon vagy Nagyi sárgabarack lekvárját esszük vajas kenyéren és palacsintában, süteményben, vagy a Tarpai lekvárok valamelyikét (szilva, meggy, csipkebogyó, birs) immár tíz éve. Kiváló Magyar Termék, tartósítószert nem tartalmaz, és imádjuk. Van kérdés?