Itt az ősz, és nemcsak a pompás természet, meg a lágy napsütés ideje ez, hanem sajnos a betegségeké is. Különösen az ovis-kisikolás korosztály hajlamos ilyenkor napokra, hetekre kidőlni, komoly kihívás elé állítva a családot – nemcsak logisztikai értelemben. Ha nagy nehezen kijön a matek, hogy melyik nap ki és mikor vigyáz a beteg csemetére, jöhet a második kör: mivel foglaljuk le örökmozgó korú gyermekünket a nap 24 órájában úgy, hogy az egyfelől a mielőbbi gyógyulását, másfelől a napi törődés- és mozgásigényét is kielégítse?
Tedd ünneppé
Ha már így alakult, hogy otthon vagy kttesben a gyermekkel, vedd körül és kényeztesd. Ez a feltöltődését és áttételesen a felépülését fogja szolgálni, és szülőként is megélheted, milyen az, amikor egy kicsit más az időszámítás- még, ha kényszer is. Vigyél tápláló ágybareggelit a betegnek, ülj oda mellé és egyetek együtt. Az ebéd is lehet különleges, ha nem az étkezőasztalhoz terítesz, vagy keratívan rendezed el az ételt a tányéron. Az is különlegessé teheti az együtt töltött lábadozó-időt, ha megengedsz neki olyan dolgokat, amiket máskor nem. Ha hétköznap egyébként nem nézhet mesét, most egy-egy beleférhet (persze ne üljön egész nap képernyő előtt, az a pihenését sem szolgálja), ha nem szokott édességet kapni, hadd kapjon, ha nem alszik veletek, most hadd kuckózza be magát a szülői nagyágyba.
Játék és együttlét
Ha átláthatóbb, nagyobb elemekből áll, a legtöbb társasjáték remekül játszható ágyban is. Vannak kétszemélyes vagy azzá alakítható játékok, amikkel lefoglalhatjuk a kis beteget, és lássuk be, mikor van olyan, hogy csak mi ketten játszanánk, szülő és gyermek egy átlag hétköznapon? A társasozás mellett remek alkotótevékenységet is végezhetünk együtt, főleg, ha már nincs ágyhoz kötve a gyermek, de még nyugalomra van szüksége. Gyurmázás, rajzolás, őszi levéldísz készítése vagy csillámos tetoválás, bármi, amit ő is szívesen csinál. Ha pedig elfárad, berendezhetjük körülötte az ágyat állatkertnek a plüssök segítségével és ő is választhat, milyen állat akar lenni.
Önálló tevékenység
Nyilván nem tudunk folyamatosan a gyermekünk mellett lenni, hiszen ételt kell kszítenünk neki, esetleg muszáj valamennyi munkát otthonról elvégezni. Ilyenkor jönnek jól az egyszemélyes játékok. Ha szeret és tud már kirakózni a gyermek, csak egy nagy deszkát vagy táblát kell az ölébe applikálnunk az ágyban. Ha szeret egyedül piszmogni és gondolkodni, szuper színezők és korosztályos foglalkoztató füzetek állnak rendelkezésre, melyekkel 10-20 percre leköti magát, míg megfő az ebéd.
Mozgás
Ha már nehezen ültök meg az ágyban, de még nem ajánlott kimenni a kis beteggel, keress benti mozgáslehetőséget. Szellőztess nagyokat, hogy minél inkább friss levegőn legyetek, aztán pakoljatok el a nagyszőnyegről és kezdődhet a tánc. Berakhattok gyerek, vagy felnőtt zenét, lényeg a közös mozgás, öröm és együttlét. A tánc mellett készíthettek benti ugróiskolát, játszhattok “tűz, víz repülő”-t vagy csaphattok egy nagy birkózást, ha túlteng az energia. Amikor pedig már a bukfencversenyre kerül sor, biztos lehetsz benne, hogy közel a gyógyulás és hamarosan minden viszállhat a régi kerékvágásba, a hétköznapok ritmusába.