Cikkünk első részében azt jártuk körül, milyen programokat érdemes csinálni apaként, ha adódik pár óránk vagy egy egész napunk kettesben a gyerekünkkel. Íme, itt a második rész, ahol az anyáknak nyújtunk segítséget ötletekkel ugyanerre az esetre.
Anya-fia programok
Vannak azok a fiús anyák, akik bármikor kaphatók egy kis izgága kalandozásra, legyen szó sportról, hegymászásról vagy autóvezetésről. Nekik általában könnyebb a dolguk, amennyiben hasonlóan izgága fiúgyermekkel áldotta meg őket az ég. Ám mit tegyen az, akitől távol áll az a fordulatszám, amin sok kisfiú a napjait éli? Milyen tevékenység az, ami szülőt és gyermeket egyaránt szórakoztat? Nos, mit szólnátok egy jó kis bowlinghoz? Tudom-tudom, de most komolyan: próbáltad már valaha? Legutóbb mikor? Még, ha ügyetlennek gondolod is magad az ilyesmihez, nem valószínű, hogy a gyereked lepipál, mivel ez inkább technikai és ügyességi játék. Ha pedig mégis, legalább büszke lesz magára, hogy ügyesebb, mint anya.
Ha a te kisfiad is fogékony a nyelvi tréfákra, szívesen olvas vagy örökké mesét hallgatna, történeteket talál ki, amikkel aztán fél délutánokon át szórakoztatja a családot, akkor remek program lehet színházba menni kettesben. Február 3-án a Vidám Színpadon játsszák a Csengő-Bongó királyság című darabot, melynek főhőse egy királyfi, akinek legfontosabb dolga, hogy megszabadítsa a királyságot a Rettenetes-Rettentő uralma alól…
Csengő-Bongó királyság mesejáték belépő
Február 10-én pedig a Tárogató Úti Színpad ad otthont a Lúdas Matyi mesejátéknak, melynek főhősét mind jól ismerjük, s aki méltán lehet példaképe a kisfiúknak okos, furfangos és hősies viselkedésével.
Bármilyen közös programnak remek kísérője valami különleges ennivaló, legyen szó édességről vagy ebédről. Ismeritek például a Tölcsibe változatos tölcséreit? Kóstoltatok már jégkrémfondüt? Vagy csak pizzáznátok egyet, mert az mindig siker?
Anya-lánya programok
Állítólag a nők lánygyerekre, a férfiak fiúgyerekre vágynak, s bár e sztereptípia rövid úton cáfolható, egy biztos: ha azonos nemű gyermeked van, könnyebb visszaemlékezni, hogy adott életkorban mi okozhat neki örömöt – valószínűleg hasonló, mint annak idején nekünk.
Ha mindketten szöszölősek vagytok és szívesen alkottok, menjetek el kettesben a Kaméleon Kerámia alkotóműhelybe, ahol saját terveitek alapján díszíthettek bögrét, tálat, vagy akár egy teljes reggeliző készletet is. Nemcsak az alkotás idejére szól az együttlét, ha később valóban használjátok is az edényeket, újra meg újra eszetekbe jut majd a kettesben töltött idő.
Ha gyermeked épp elmerül a varázslók és boszorkányok világában, akkor jó szívvel ajánljuk nektek a Boszorkánymúzeumot, ami nemcsak a gyermeki fantáziát, de a tudásra szomjas felnőtt érdeklődését is kielégíti. A tárlat interaktív, a vezetés félhomályban zajlik, minden résztvevő saját zseblámpát kap, így az izgalom eleve adott, a többi már rajtatok múlik.
A tárlatot tíz éven felülieknek ajánljuk, ha belepillantanál, nézd meg videónkat!
Az is lehet, hogy a kislányod másra sem vágyik, mint, hogy végre kiönthesse neked a szívét, elmesélhesse, mi minden történik vele mostanában, milyen kérdések foglalkoztatják. Ehhez pedig nem kell sok: beülni valahova egy forrócsokira, sütire vagy csokiszökőkútra és dumálni egy nagyot!
Fentiek persze szabadon variálhatók akár fiú, akár lány a gyerekünk, hiszen mi tudhatjuk a legjobban, mi az, amiben örömét leli majd. A lényeg úgyis az együttlét, a közös élmény, a kapcsolódás és az érzés, hogy vagyunk egymásnak.
Gyerekprogram ajánlatainkért kattints ide!